Prvič po dveh letih, v katerih nam je življenje močno krojil novi koronavirus, so letos znova potekale prvomajske proslave in kresovanja, z vsem (sindikalni nagovori, mlaji, rdeči nageljni ipd.), kar spada zraven.
Oznaka: praznik dela
Nizka brezposelnost, a velik delež prekarnosti – Ob prvem maju smo se ozrli na položaj mladih na trgu dela
Na Sindikatu Mladi plus smo se na današnji novinarski konferenci ozrli na aktualni položaj mladih na trgu dela in predstavili naša pričakovanja do nove vlade.
Zakaj praznujemo prvi maj ali od kod se je vzel praznik dela?
V devetnajstem stoletju, v času razmaha industrijskega kapitalizma, je delovni dan za večino delavcev in delavk trajal 10, 12 ali celo 14 ur.
“Hvala vsem, ki vam je zavzemanje za druge pred zavzemanjem zase” – Prvomajska čestitka predsednice ZSSS
Ob prazniku dela objavljamo letošnjo prvomajsko čestitko predsednice Zveze svobodnih sindikatov Slovenije, katere del je tudi Sindikat Mladi plus, Lidije Jerkič, v prvi vrsti namenjeno vsem, ki vam 1. maj osebno pomeni praznik in si služite kruh s svojim vsakdanjim delom.
Ne bomo se sprijaznili z drobtinicami! – Pred praznikom dela o mladih in trgu dela med epidemijo
Na Sindikatu Mladi plus smo ob prihajajočem mednarodnem prazniku dela danes organizirali novinarsko konferenco, na kateri smo predstavili položaj mladih na trgu dela in rezultate naše najnovejše raziskave, izvedene med mladimi.
Kakšen je ekonomski in socialni položaj mladih v Sloveniji? – Pred praznikom dela predstavitev rezultatov ankete
Danes smo na spletni novinarski konferenci ob prihajajočem prazniku dela opozorili na ekonomski in socialni položaj mladih – študentov, prekark in prekarcev, brezposelnih – v Sloveniji ter predstavili rezultate naše pravkar zaključene ankete, ki je nastala v sklopu projekta Delam, nimam za burek, ki ga financira program Erasmus+: Mladi v akciji.
Nehvaležni skeptiki #22: Prvomajska specialka
Po krajšem premoru so nazaj Nehvaležni skeptiki in z njimi naši podkast mojstrici Zala in Tea!
Sindikat Mladi plus na Radiu Kričač
Z začasne in skrite lokacije je tudi letos začel oddajati Radio Kričač (FM 88.8 MHz), na katerem so v zadnjih aprilskih in prvih majskih dneh pripravili različne vsebine, primerne izročilu ilegalne radijske postaje Osvobodilne fronte, ki je med 2. svetovno vojno oddajala v okupirani Ljubljani.